Szkoła rodzenia Czaplinek zadzwoń 70 827 70 02

Szkoła rodzenia Czaplinek zadzwoń 70 827 70 02

Czego nie wolno robić w ciąży?

Dla niektórych kobiet oczywiste jest ostatnie, co można, a czego nie podczas ciąży. Na przykład picie alkoholu lub palenie papierosów jest kategorycznie zabronione. Ale co z książką zmianową? Albo sprzątaniem z użyciem detergentów? Ten artykuł powstał po to, żeby te kwestie rozwiać. Zachęcamy do pracy!

Szkoła rodzenia Mieszkowice zadzwoń 70 827 70 02

Używki w ciąży

Picie alkoholu w ciąży jest zabronione. Nie dopuszcza się nawet przysłowiowej “lampki wina”. Istnieje naprawdę, bo nie jest bezpieczna dawka alkoholu, jaką może wziąć ciężarna – u wszystkiej osoby wpłynie on inaczej na wzrost dziecka. Dopuszczanie “lampki wina” było gorące w latach 80. Od nowej pory, przeprowadzono wiele badań i pokazano, że wszystka dawkę alkoholu może niekorzystnie wpłynąć na dziecko.

prezenty na chrzest

prezenty na chrzest

Tylko niektóre z powikłań to: niewydolność łożyska, zgon wewnątrzmaciczny, ubytki w środku nerwowym dziecka itp. Jedyny dopuszczalny napój tego rodzaju to piwo bezalkoholowe 0,0%. Palić w ciąży więcej nie wolno. Możemy czasem usłyszeć, że rzucenie palenia z dnia na doba jest złe dla dziecka. Osoby opowiadające tego rodzaju sprawy nie posiadają aktualnej wiedzy – palenie powinno się rzucić od razu, ponieważ zwiększa ryzyko wad wrodzonych, poronienia, a również jest elementem śmierci łóżeczkowej noworodka.
Praca w ciąży

Oczywiście rola w ciąży jest dozwolona, ale obłożona pewnym restrykcjami. Podstawowa reguluje ilość pracy kobiety ciężarnej – nie prawdopodobnie ona wykonywać więcej niż osiem godzin z urzędu. Ponadto co 50 min przysługuje jej przerwa 10 min. Łącznie, kobieta ciężarna pracuje więc 6h i 40 min. Wprowadzenie tego rodzaju przerw wpływa między innymi na obniżenie obciążeń układu mięśniowo-szkieletowego. Tak robią regulacje dotyczące pracy biurowej/w pozycji siedzącej. A co z starymi, jakie pragną siedzieć w roli? Według ustawodawcy nie potrafią one iść dłużej niż 3 godziny w ciągu doby. Ciężarne nie powinny również nosić tyle, co drugie pracownice – razem z regułami mogą podnosić ¼ limitu przewidzianego dla innych kobiet. Jakiej to pracy kobiety ciężarne nie mogą powodować? Przede wszystkim zmianowej. Razem z założeniem kobieta ciężarna nie może chodzić w nocy, ponieważ nawet w pierwszych tygodniach ciąży nosi ona niski pomysł na dziecko.

zobacz również Pożyczka CreditStar

Spożywanie w ciąży

W terminie ciąży można prowadzić prace prywatne i wykorzystywać ogólnodostępnych środków do czyszczenia (właśnie w granicach umysłu i razem z poradami lekarza). Więcej szkody niż sposoby może zrobić dom pełen kurzu. Poradzić sobie spośród nim można za pomocą odkurzacza wyposażonego w wygodny worek syntetyczny i filtr HEPA. Tego rodzaju zestaw pomoże zatrzymać kurz oraz różne alergeny w urządzenia, dzięki czemu odkurzanie będzie wyraziste i funkcjonalne. To niezwykłe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, lecz także alergików. Najdoskonalszej wartości worki do odkurzacza i filtry HEPA znajdziesz na części swiat workow.
Artykuł zaprojektowany przez firmę Świat Worków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments