Poczta kurier Duszniki-Zdrój zamów online

Poczta kurier Duszniki-Zdrój zamów online

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności płatności internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Bardo jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Bardo

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas a także swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Bardo zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może przejąć od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu paczki do celu na czas. Zwyczajowo moment dostarczenia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek w ciągu miesiąca warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek na pewno zauważymy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdypaczki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest mniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek z osobna. Dlatego gdy potrzebujemy nadawać większe ilości paczek warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który potrzebujemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania tradycyjnej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty paczki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Bardo chce by wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się obracać a nawet być przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Bardo odbierając przesyłkę musi też ten dokument otrzymać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Bardo .

Zobacz również poczta Kurier