Otwarcie lombardu po wejściu w życie ustawy, która dotyczy oszustów, oraz możliwości dla rozpoczynających.

Otwarcie lombardu po wejściu w życie ustawy, która dotyczy oszustów, oraz możliwości dla rozpoczynających.

Artykuł opisuje zasady otwarcia lombardu po nowelizacji ustawy dotyczącej oszustów, oraz możliwości jeśli nie posiadamy wystarczającego kapitału aby prawnie dostosować biznes.

W dzisiejszych czasach ludzie stawiają na swoją działalność i swój rozwój, jednak nie każdy ma pomysł na biznes. Świetnym rozwiązaniem jest otwarcie lombardu, jednak niestety po zmianie przepisów ciężko się utrzymać samotnie bez partnerów biznesowych. Należy mieć dwieście tysięcy złotych i prawnie lombard to ma być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Przed otwarciem lombardu musimy założyć własną działalność gospodarczą, ponieważ tak naprawdę, każda osoba prowadząca działalność gospodarczą może otworzyć lombard.

Aby otworzyć lombard, należy pomyśleć o wynajęciu lokalu, jednak należy pamiętać, o tym by był usytuowany w dobrej lokalizacji, gdyż jest to ważny punkt. Wyposażenie lombardu jest stosunkowo tanie, ponieważ musimy tylko zakupić kilka krzeseł, witryny, meble (półki, ladę, jakieś regały), musimy pamiętać, aby doliczyć do tego remont lokalu oraz zabezpieczenia antywłamaniowe. Musimy posiadać również kasę fiskalną, ponieważ lombard świadczy również usługi sprzedażowe. Jeśli chcemy przyjmować również złoto czy srebro należy pomyśleć o odpowiednim przeszkoleniu personelu. Na pewno otwierając lombard, nie możemy posiadać ograniczonych środków gotówkowych, ponieważ jak w każdym biznesie musimy trochę zainwestować. Zwłaszcza teraz po nowelizacji ustawy, która weszła w życie w marcu 2016 roku.

Jeśli zaczynamy, warto pamiętać o dobrym zareklamowaniu naszego lombardu, jest to pierwszy krok do sukcesu naszego biznesu. Po ustawie, jeśli nie posiadamy wystarczającego kapitału, możemy spróbować wejść w spółkę na przykład z firmą Polski Lombard, która chętnie nawiązuje współpracę z mniejszymi firmami. Ich główna siedziba znajduję się w Kołobrzegu. Prezes firmy oferuje mniejszym lombardom wejście do spółki. Polski Lombard ma świetnie rozwinięty system administracyjny, co bardzo usprawnia pracę w lombardzie. Mamy wiele możliwości, jeśli chcemy rozwinąć naszą działalność i pracować właśnie w tej branży warto przemyśleć ofertę firmy Polski Lombard. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu przybliżyłam państwu zasady otwarcia lombardu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments