Agencja pracy Sianów zadzwoń 578 503 403

Agencja pracy Sianów zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Goście z Ukrainy zajmują centralne miejsce spośród wszystkich gości, które stanowią podejmować funkcję w Polsce. Z każdym rokiem ich liczebność w Polsce rośnie, proporcjonalnie do żądania. Wcześniej Ukraińców częściej wykorzystywano w gospodarstwie, ale z latami żyje ich liczbę we całych obszarach rynkowych, poprzez toż niezwykle wielu pracodawców zderzają się z samym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Karlino zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i tworzyć w Polsce, musi posiadać albo ważne zezwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 z nich nie dają podstawy dla wykonywania czynności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to kiedyś on pewnie ją zacząć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na podstawie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w procesie jednego roku. Uproszczenie polega na ostatnim, że właściciel nie powinien docierać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo tworzą być zaznaczone paszportowe dane pracownika, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turystę
W relacji od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, bądź nie pracodawca może wyrobić dla innego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w układzie roku – oświadczenie
Można ułożyć w powiatowym Urzędzie Pracy lub poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany efekt będzie dostrzeżony w procesie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi faktami są:

poinformowanie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w układzie roku – zezwolenie na pozycję typu A
Wniosek trzeba złożyć w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego dokumentu trwa dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co wysoko?
Po otrzymaniu oświadczenia lub dania w urzędzie pracodawca ma zdać jego do człowieka, aby ten mógł założyć wizę na podstawie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Karlino zadzwoń 578 503 403

Kiedy człowiek otworzył wizę i trafił na stanowisko wykonywania pracy – przed przystąpieniem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia czy deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Rzeczy traktuje być ogłoszony o rozpoczęciu pozycji w dniu jej przygotowania. Agencja pracy Karlino zadzwoń 578 503 403

Jak w sukcesu polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w procesie jednego tygodnia. Też warto nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Karlino zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments